Příspěvků: 758
Na účtě: 1826.60 žetonů [Daruj]

Offline
2.kolo Gl Baník-SIAD 5:2

Včerejší zápas přinesl obrovskou dávku emocí. Zvraty, góly, spory na hřišti, vyloučení, obrovskou euforii na závěr i tragédii Martina Lukeše..

Přitom před zápasem většina lidí tipovala celkem klidnou výhru 2:0 nebo podobný výsledek. Potvrdilo se očekávání, že po Bohemce přijde slušná návštěva a oněch 13346 diváků ukazuje, že příští týden bude při pěkném počasí vyprodáno.

Tým Mostu byl jako neřízená střela. Téměř celý složen ze zahraničních hráčů se prezentoval divokým výkonem, kdy rychlí hráči motali hlavu baníkovské obraně. Místy to vypadalo jako propadák české repre s Ghanou na MS. Hráči jako Oboyi nebo Toleski procházeli obranou jako nůž máslem. Baník ze začátku evidentně zakřiknutý hrou Mostu dorazil gólem na 0:1 Pilař.

Baník v šoku a v této chvíli se začalo ukazovat jaké má Baník fanoušky. Zatímco kotel a velká část fans se snaží dále fandit, někteří „věrní“ už začínají nadávat. Největší raritou pak byla dvojice vandráků, která vykřikovala: „Jak to hrajete vy zm..?“ Jeden z nich, celý rudý ve tváři, dokonce vykřikuje: „Zlaté Vítkovice! Ať už začne hokej!“ Pár fanoušky je usměrněn, přesto mu dlouhé mastné vlasy poletují vzduchem, když ve svém spravedlivém hněvu nadává jednotlivě každému hráči na hřišti..

Baník se dostává zpět do hry krásnou hlavičkou Metelky, který si naskočil do Svěrkošova centru (nebyl Svěrkoš v ofsajdu?). Věrný, před chvílí hněvem zrudlý fanoušek, stojí a nadšeně tleská, úsměv na tváři. Po okamžitém knockoutovém gólu od Toleskiho se s nepopsatelným výrazem zvedá a odchází ze stadionu. Tuším, že se na Bazaly už nikdy nevrátí.. (i když teď je ta euforie..)

Mezi góly dochází k něčemu, čeho jsme se všichni obávali – zranění Martina Lukeše (ironií osudu k tomu navíc došlo v jeho jubilejním 200-tém ligovém zápase) a je natolik vážné, že se bude muset podrobit operaci a podzim je po něj ztracen.. Naši hráči byli bez něj viditelně nesví a hra vypadala opravdu zoufale.

Přesto se Baník bude muset s touto ztrátou vyrovnat, trenér Večeřa má týden na to, aby dokázal změnit systém hry a aby fungovala středová řada. Nahradit Lukeše bude opravdu obtížné, přesto třeba určitá kombinace například Bystroně a Metelky by nemusela být úplně marná. Uvidíme příští týden.

Je třeba zmínit neuvěřitelně slabého rozhodčího Adana, který si absolutně nedokázal zajistit respekt, přehlíží ruky, otáčí fauly. Tyto své chyby potom kompenzuje nevhodně pro druhou stranu a zápas se místy mění v neuěřitelný chaos. Do konce poločasu vyloučí Toleskiho za dorážku po přerušení hry (druhá žlutá), jestli hráč písknutí slyšel nebo ne může těžko někdo říct..

Proti deseti Baník musí zatlačit a druhý poločas jsou diváci téměř celý v extázi a při odpovídání tribun se musí otřásat i pece někde na provoze v Mittalu. Za stažení Svěrkoše je nařízena penalta, kterou sám postižený proměňuje. V následné skrumáži je sražen Procházkou, což rozhodčí ignoruje.

Celý zbytek poločasu je zápas na hraně drsnosti, faul následuje zdržování a tak dokola. O co byli hráči Mostu v první půli lepší, o to jsou v té druhé zákařnější.. To ale není důvod k tomu, aby se na hráče začalo hučet..(Je to i v zápisu k utkání, takže pokuta je na cestě.)

Vrchol nervozity nastává ve chvíli, kdy téměř dochází k hromadné bitce na hřišti, ven jde mostecký Škoda za faul na Vencu, který ale školácky oplácí ze země a jde ven taky. Navíc proti Liberci si určitě nezahraje..

Při přesilovce deset na děvět je na Bazalech totální atmosféra, být hráčem Mostu, tak utíkám ze hřiště Úsměv

Velmi šťastnou ruku ukázal trenér, kdy vystřídal marného (marného! marného!) Mišinského a postavil Róberta Zehera. Po soustavném tlaku Baníku se uvolňuje v šestnáctce a nekompromisně dává na 3:2! Když se v té chvílí rozsvěcuje v kotli les červených rací je to opravdu vrchol, co chtít na fotbale více..

Ale nakonec to ještě není všechno, Zeher o chvíli později přidává další gól a rozložený Most doráží v nastavení Bystroň.

Nádherný, kontroverzní zápas o kterém se bude mluvit. Všechny krásné pocity ze včerejška kazí jen to nešťastné zranění..

choreo v zápase:

Moje nejlepší utkání baníku za poslední dva roky Úsměv škoda jen toho Lukeše Smutek
« Poslední změna: 12.08.2007, 16:17:48 od Hawkeye » Zaznamenáno
Líbí se ti příspěvek? vybrali.sme.sk vybrali.sme.sk | Linkuj! | del.icio.us | vše: pridej.cz

Offline

Ne,vypadáto ,že se chlubím cizím peřím že?Ale ten článek se mi líbí...

Offline

Jak to bylo s tím rasismem?Mě je to celkem fuck.Jen bych chtěl slyšet pravdu a od osoby která tam byla.Dík
Zaznamenáno

Vachoušek,Vachoušek zuby má jak papoušek.(ale papoušek nemá zuby!No právě!)

18.08.2007, 09:36:44
Hawkeye
()
Guru

Offline

Já jsem byl v kotlu a žadné nadávky jsem nezaznamenal,akorát ve druhém poločase,když se každý mostecký hráč dotkl balonu se začlo pískat a to nepovažu za rasismus.A most se svou stížností neuspěl......